Folie termokurczliwe

Właściwości folii termokurczliwej od Folflex

Nasza folia termokurczliwa LDPE jest wykonana z polietylenu o niskiej gęstości. Jeśli chodzi o właściwości, charakteryzuje się trwałością, giętkością oraz miękkością. Poza tym folia termokurczliwa posiada wysoką odporność na przebicia i jest przezroczysta. Oczywiście zajmujemy się również barwieniem folii, dlatego w zależności od potrzeb klienta możemy zmienić jej kolor. Największym atutem naszych folii termokurczliwej LDPE jest ich elastyczność. Wszystkie te cechy powodują, że folie termokurczliwe mogą być wykorzystywane do wielu różnych branż – od ogrodnictwa, poprzez budownictwo aż po przemysł żywieniowy czy meblarski.

Folia termokurczliwa

W naszej ofercie można znaleźć folię termokurczliwą, której kurczliwe właściwości są niezwykle pomocne w przygotowaniu opakowań produktów, które bardzo często mają skomplikowany kształt i rozmiar np. paczki butelek, kartonów, słoików, ale także materiały wykonane z drewna, metalu czy z tworzyw sztucznych. Biorąc pod uwagę, że nasza folia termokurczliwa wykorzystywana jest w branży spożywczej i bardzo często ma kontakt z artykułami spożywczymi, zadbaliśmy o to, aby była całkowicie bezpieczna dla żywności i nie wchodziła w żadne reakcje chemiczne. Aby wytwarzać folię termokurczliwą, korzystamy z najnowszych maszyn oraz urządzeń. Pamiętamy, jak ważny jest rozwój, dlatego staramy się na bieżąco śledzić nowinki technologiczne. Wiele firm decyduje się na naszą folię termokurczliwą, aby zniwelować koszty pakowania, ponieważ nasz produkt bardzo usprawnia cały proces. Jeśli chodzi o oferowane przez nad folie termokurczliwe, w swoim asortymencie posiadamy taśmy, rękawy, pół rękawy, rękawy z zakładkami, kaptury czy worki.

Ochrona środowiska i bezpieczeństwo

W Folflex najważniejsze są dla nas potrzeby klienta, ale doskonale zdajemy sobie sprawę, jak istotna jest ochrona środowiska naszej planety oraz brak zagrożeń. Z tego powodu nasza folia termokurczliwa to produkt bardzo przyjazny dla środowiska. Poza tym produkując folie termokurczliwe, dbamy o bezpieczny przebieg całego procesu. 

Sprawdź, również folie polietylenowe dostępne w naszej ofercie.